NEWSLETTER

Flebektomie

Menší křečové žíly (tzv. retikulární) odstraňujeme z drobných řezů nebo vpichů metodou zvanou ambulantní flebektomie. 

  • bez velkých otoků a modřin
  • bez šití 
  • bez celkové anestezie

Oproti klasické operaci křečových žil, při které je celá žíla z těla vytažena, odstraní chirurg při této metodě pouze poškozené části žíly. Použije k tomu několik drobných řezů či vpichů. V našem zařízení se provádí zásadně ambulantně a v místním umrtvení. Vhodnost výkonu pro Vás však definitivně určí až lékař při osobní konzultaci.
 
Postup operace

V přesně stanovených místech je proveden malý řez či vpich, velký asi 3–5 mm, přes který jsou křečové žíly podvázány, zkráceny a některé odstraněny. Operace může být doplněna sklerotizací. Cílem metody je odstranit veškeré křečové žíly, které jsou nadbytečné a po operaci nebudou chybět. Vpichy či řezy většinou MUDr. Libor Dvořáček, Bezručova 16, Plzeň 775 123 528není nutno šít, dostačující je náplasťový steh či ponechání úplně bez stehu.
 
Před operací

Při první konzultaci lékař zhodnotí Váš zdravotní stav a klinicky vyšetří cévní systém dolních končetin – tedy tepen, hlubokých a povrchových žil. Doporučujeme a zajišťujeme Vám vyšetření žilního systému duplexním ultrazvukem. Na základě těchto vyšetření Vám lékař navrhne postup léčby. Je možné, že bude použito několik technik odstranění varixů.  

Po operaci

Bezprostředně po zákroku budete moci odejít domů. Minimálně 14 dní, ale raději déle, doporučujeme nosit bandáže či kompresivní punčochy. Prvních 3–6 týdnů je nutné se vyhnout sportovním činnostem. Běžná cvičení lze provádět asi 2–3 týdny po operaci.

Vpichy nebo ranky se po zákroku obvykle zhojí do jednoho týdne. Drobné podlitiny se vstřebávají přibližně 2–6 týdnů. Po řezu či vpichu Vám může zůstat drobná jizvička, která rychle zbledne. Jizvičku jsme schopni po úplném zahojení odstranít pomocí laserového ošetření.