NEWSLETTER

Odstranění zubního kamene

Potřebujete pomoci s vybělením zubů a péčí o dutinu ústní? Svěřte se do rukou specialistů a okouzlete zdravými zuby a zářivým úsměvem.

  • odstranění zubního kamene ulevuje dásním a odstraňuje zápach z úst
  • prevence onemocnění dutiny ústní
  • odstranění zubního kamene je šetrné a nebolestivé

Je důležité si uvědomit, jak zubní kámen vzniká, abychom mu mohli předcházet. Zubní kámen není zdaleka jen estetický problém. První příznaky jsou nepříjemný dech, povlak na zubech, zarudlé dásně. Zubní kámen je tvrdá hmota, která se usazuje na povrchu zubu a zubních náhrad.

Podmínkou pro tvorbu zubního kamene je tvorba plaku. Na zubech probíhá neustálé usazování, které je třeba čistit pomocí zubního kartáčku a dalších pomůcek (mezizubní kartáček, nitě, atd). Zubní mikrobiální plak je vysoce organizovaná jednotka, sestávající se z velkého množství bakterií usazených na zubu a způsobujících následná onemocnění v dutině ústní.

Pokud se zubní kámen již vytvořil, je třeba jej odstranit. Odstranění zubního kamene se provádí pomocí ultrazvuku a pak ručními nástroji. Zubní kámen nikdy nezpůsobuje bolest, ale je příčinou vzniku zánětu dásní , který již bolest způsobuje. Odstranění zubního kamene je nejen šetrné, ale pro dásně a zubní sklovinu nezbytné.

Procedura odstranění je nebolestivá.