NEWSLETTER

Ošetření po chirurgické liposukci

Pokud jste podstoupila lékařskou liposukci, a chcete zabránit tvoření podkožních nerovností a hrbolů, doporučujeme Vám LPG Lipomassage a Endermologickou lymfatickou masáž!

Ošetření doporučována po chirurgické liposukci jednou ze světových špiček plastické chirurgie.

V plastické chirurgii přispívá technika Lipomassage a Endermologická lymfatická masáž kromě tradičních pooperačních účinků proti otoku, zjizvení a k optimalizaci výsledků. Na druhou stranu je použití technik užitečné i před liposukcí v rámci lepší přípravy tkáně, ta je poté vláčnější. Cílem tohoto preventivního ošetření je snížit pooperační následky a podpořit dosažení očekávaných estetických výsledků operace. Techniky LPG a ELM však lze využít i proti následkům ortopedických a mikrochirurgických operací. V takovém případě často zlepšuje dlouhodobě kvalitu funkční rehabilitace včasná léčba pacienta založená na fyzioterapii. Procedury můžete začít navštěvovat přibližně po 14 dnech od zákroku, čas a počet návštěv se pak odvíjí od doporučení ošetřujícího lékaře.

LPG Lipomassage

Lipomassage je speciálně vyvinutá metoda od francouzské firmy LPG. Jedná se o současný světový hit v péči o tělo a tvarování postavy. Lipomassage zabere především v problematických partiích, kde se Vám nedaří uspět ani cvičením, ani dietami. Lipomassage Vám také pomůže vytvarovat a zeštíhlet problematické partie těla, odstranit celulitidu, zpevnit ochablou pokožku a vytvarovat kontury těla. LPG technika je určena k ošetření patologických změn pojivové tkáně, které v organismu zastávají mechanickou a podpůrnou funkci, podílí se na udržování stálé koncentrace iontů a vody, tvoří látkové rezervy organismu a mají i obrannou funkci. Lipomassage je tedy jedinou technikou, kterou je možné uvolnit tuk usazený pod nejsvrchnější vrstvou pokožky, který nelze odstranit ani dietou, ani cvičením a ani liposukcí. Základními efekty dosaženými při použití metody Lipomassage je, že zlepší mikrocirkulaci lymfatického toku, aktivuje metabolismus, zesílí okysličování tkání, jejímž výsledkem je zlepšení tonusu kůže a přilehlých tkání. Také aktivuje fibroblasty, jejíž výsledkem je zesílení růstu podélného kolagenu a elastinu v pokožce a modelační efekt. To vše za příjemné relaxace, kterou si během ošetření můžete vychutnat.

Odborníci zabývající se oborem kosmetologie a estetické medicíny se vyjadřují o nové metodě Lipomassage velmi pozitivně. Tato metoda v sobě spojuje působení dávkovaného vakua a válečkové masáže. Pracovní hlavice přístroje s dvěma zcela nezávisle poháněnými válečky vytváří takzvanou "vakuovou vlnu", která se posouvá pomocí samohybné hlavice dopředu, dozadu, do strany nebo diagonálně. V závislosti na zvoleném programu je procedura doplněna stálou nebo impulsní aspirací.

Ošetření je zcela individuální, vždy závisí na citlivosti a stavu kůže klienta. Při první návštěvě Vás čeká konzultace s terapeutkou, na které se upřesní a doporučí konkrétní program ošetření. Samotná Lipomassage je bezbolestná, neinvazivní procedura, při které se neaplikují žádné chemické látky na pokožku, proto se budete po proceduře cítit příjemně zrelaxovaní.

Terapeutka Vám proto může vybrat jeden ze 4 programů specifických ošetření

  1. Zeštíhlení
  2. Formování
  3. Zpevnění
  4. Lymfodrenáž

Technika LPG je účinná proti fibróze a stimuluje arteriovenózní a lymfatické toky, čímž napomáhá snížení překrvení tkání a podporuje kvalitnější hojení. Díky různým programům a upravitelnému pořadí jednotlivých činností může jeho včasné použití vést ke snížení závažnosti a doby trvání bezprostředních pooperačních následků.

Endermologická lymfatická masáž (ELM)

Endermologická lymfatická masáž je vhodným doplňkem plastické operace (liposukce). Většina chirurgických operací s sebou nese okamžité a dobře popsané doprovodné jevy: otok, podlitiny, bolest, ztuhlost, začátek procesu hojení. 

Lymfodrenážní technika, pracující na principu pulzního podtlaku s možností nastavení individuálních hodnot, dosáhne se tak maximální účinnosti, jejímž cílem je zlepšit funkci povrchového mízního systému - mobilizovat mízní tekutinu z podkoží a zlepšit transport tímto systémem. Používá se především k rozmasírování hluboko uložených tuků a zlepšení elasticity a vzhledu pokožky v partiích břicha, stehen, hýždí a jiných partií těla. Povrchové míznice vracejí z tkáňového moku do krevního oběhu asi 10% látek, které pro svou velikost nemohou být vstřebány krevní kapilárou (zvláště plazmatické bílkoviny, ale i tuky, bakterie, nádorové buňky apod.) s navázanou vodou. Vzhledem k tomu, že povrchový mízní systém je uložen v oblasti podkoží, ošetření se provádí jemně pomocí aplikátorů a pulzujícího podtlaku, dochází ke zrychlení lymfatického a krevního toku, ke zlepšení mikrocirkulace a zvyšování elastičnosti vazivové tkáně. Ošetření musí být nebolestivé.