NEWSLETTER

Redukce a modelace prsou

Modelace prsou (odborně mammaplasatika, mastopexe) je vhodná pro ženy, které trápí nadměrné, anebo povislé poprsí. Modelace prsou, dodá hrudníku mladistvý vzhled, obnoví jejich atraktivitu a výrazně uleví i od bolestí zad.

  • Úleva od bolesti zad z nadměrného objemu prsou
  • Mladistvý vzhled hrudníku
  • Pozvednutí a modelace prsou pro opětovný atraktivní vzhled
  • Modelace ňader do požadovaného tvaru a velikosti
  • Komplexní úprava včetně dvorce a bradavky

Většinou se jedná o komplexní úpravu prsou - bradavky, dvorce a modelaci prsní žlázy. Mnohé pacientky trpí bolestmi zad způsobenými nadměrným objemem ňader nebo jejich nízkým posazením. Redukce a modelace prsou je řešením i pro ty, které chtějí dodat svému poprsí opětovný mladistvý vzhled. Důvodem k tomuto zákroku může být buď estetika, nebo výrazná asymetrie prsní žlázy.

Zákrok trvá přibližně dvě hodiny, čas závisí na rozsahu odebírané tkáně a na způsobu provedení modelace. Délka a tvar řezu jsou individuální, existuje několik variant: okolo dvorce, boční, v podprsní rýze, ve tvaru písmene „T“ (vertikálně od dvorce dolů do podprsní rýhy). Indikace e závislá od konzultace s lékařem a rozsahu úpravy prsou.

Po zákroku je nezbytné minimálně týden dodržovat klidový režim a striktně se řídit nařízením lékaře. V prvních 4 – 6 týdnech doporučujeme vyvarovat se sportovním aktivitám, sauně, soláriu, zvýšené tělesné námaze apod. V tomto období klientka nosí speciální kompresní podprsenku, která zajišťuje optimální oporu prsou a správné hojení.

Prohlédněte si výsledky naší práce: