NEWSLETTER

Vyšetření znamének

Ne každé znaménko na vašem těle může být znaménkem krásy. Znaménka jsou běžnou záležitostí na lidské kůži, rozdílný je pouze jejich počet a struktura.

  • bezbolestné vyšetření
  • šetrné
  • rychlé vyšetření
  • bez rekonvalescence

Jako nebezpečná označujeme ta znaménka, z kterých by se za nějaký čas mohl vytvořit nádor - tzv. melanom. Téměř polovina melanomů se objeví právě na podkladu znaménka. Za riziková znaménka jsou považovány ty, jejichž tvar je nesymetrický, mají rozpité ohraničenímění barvysvědíkrvácí nebo se u nich objevuje růžový zánětlivý lem. V mnoha případech se u rizikových znamének objevuje černá barva a  jsou obvykle větší jak 5 mm v průměru. Běžnou praxí je obvyklá kontrola znamének jednou za rok.

Vysetreni_znamenek_medical_institut_plzenVyšetření probíhá za pomocí ručního nebo digitálního dermatoskopuDermatoskop znaménko zvětší, což umožní lékaři ho lépe diagnostikovat. Digitální dermatoskop umožňuje stanovit jejích rizikovost a sledovat jejích vývoj v čase. Pomáhá v rozhodování, zda už je potřeba provést odstranění či nikoliv. Vyšetření nebolí a trvá jen několik minut.

Po důkladném vyšetření znamének. lékař určí další průběh léčby.