NEWSLETTER

Odstranění pih

Bezpečné a bezbolestné odstranění mateřských znamének, kožních výrůstků, lézí a névů!

Na našem těle resp. na kůži se vyskytuje celá řada nezhoubných výrůstků, mateřských znamének neboli pih, bradavic, lézí a névů. Zpravidla většina z nich vzniká formou nezhoubného bujení buněk. Nečekaně však může dojít k nenadálé změně a po letech klidu může dojít k rakovinovému bujení. Z tohoto důvodu je více než vhodné je včas diagnostikovat a odstranit.

  • bezbolestné odstranění
  • bez vzniku jizev
  • rychlé ošetření
  • bez nutnosti rekonvalescence

Oproti dřívějšímu způsobu chirurgického vyříznutí převládá dnes využití specializovaného laserového zákroku za použití speciálního vysoce účinného a výkonného laseru, tzv. erbiového neboli odpařovacího laseru. Využitím pulzního laserového paprsku, který se primárně váže v buněčné vodě, postupně odpařujeme výrůstky kdekoliv po těle.

Pro pacienta je tento způsob nesmírně jemný a šetrný. Během několika vteřin je po zákroku, a to bez výrazného krvácení a bez šití. Ošetřované místo se samo zhojí, nehrozí tedy vznik jizviček a není zapotřebí dalších kontrol.

Zákrok je bezbolestný, při ošetření pacienti popisují mírně palčivý pocit. Menší kožní projevy lze odstraňovat bez znecitlivění. U větších kožních projevů se pro pohodlí klienta použiívá lokální znecitlivění.

Omezení po laserovém ošetření pigmentace jsou minimální. Ošetřovaná oblast se obvykle zhojí za 2 až 3 dny, když se na ošetřeném místě se vytvoří malý stroupek, který se v řádu několika málo týdnů zcela zhojí. Zmizí případný stroupek, zčervenání i nepatrná jizvička. Týden po ošetření nedoporučujeme koupání ve vaně, raději používejte sprchu. Týden po ošetření nenavštěvujte saunu a neprovozujte sport, při kterém dochází k pocení. Po terapii je nutné chránit ošetřené místo před slunečními paprsky. Doporučujeme kvalitní přípravky s vysokým UV faktorem (např. 50). Je možné použít též prostředky s účinnými zklidňujícími látkami.

Výsledek ošetření po 7 dnech

 

 

 

Prohlédněte si výsledky naší práce: