NEWSLETTER

Frakční laser CO2

Frakční laser pracuje na principu vystřelování laserových paprsků ve tvaru mřížky do hlubších vrstev kůže. Díky tomu dochází k aktivaci obnovovacích pochodů v kůži a hlavně ke zvýšené tvorbě kolagenu. 

  • chirurgický CO2 laser
  • frakční laser pro nejpreciznější ošetření
  • nastartování tvorby vlastního kolagenu a pojivových vláken
  • odstranění jemné rýhy a hlubší vrásky na obličeji, krku a dekoltu
  • odstraní akné a všech forem jizev
  • odstraní věkové skvrny, sluneční skvrny i pihy
  • zlepšení texturu pleti 
  • výrazné zlepšení stavu strií
  • redukce sluncem poškozené pokožky
  • sjednocení pigmentací

Ošetření očního okolí:

Jedinečné ošetření, které dokáže vrátit čas zpět. S přibývajícím věkem se začínají projevovat první známky stárnutí a to právě v oblasti očí u mužů i žen. Kůže víček patří k nejtenčí a nejjemnější kůži lidského těla, proto zde kůže velmi rychle ztrácí svou elasticitu. Taková kůže je pak uvolněná a vznikají propadliny, prohlubně a tzv. „pytle“ v okolí očí. 

Špičkový frakční laser CO2 si však dokáže s tímto problémem účinně poradit. Díky dvojitému jištění a precizní přesnosti dokáže předejít operaci spodních víček, kde se jemná kůže naruší laserem, stáhnou se kolagenová vlákna a tím se pleť opětovně vypne a zregeneruje. Frak­ční laser pracuje na principu vystřelování laserových paprsků ve tvaru mřížky do hlubších vrstev kůže. Obsahuje vysoce kvalitní technologii pro rychlé, precizní a bezpečné ošetření.

Průběh ošetření:

Kompletní ošetření očního okolí trvá cca 20 min. Ve většině případů stačí jedna návštěva, při těžkých kožních změnách (hluboké vrásky a jizvy) je třeba ošetření Dermatologická ordinace Medical Institute, Bezručova 16, Plzeň 775 123 528s odstupem cca čtyř týdnů zopakovat. Ošetřit lze i jiné části těla a obličeje. Zarudnutí a lehký otok mizí obvykle do 24 hodin, rekonvalescence není dlouhá a ihned se můžete vrátit ke svým běžným aktivitám. Ošetření lehce štípe, proto pro naprostý komfort klienta aplikujeme lokální anestezii (anestetický krém).

Laserové paprsky vysílané frakčním skenerem laseru během chvilky do stovek míst, aniž by poškodily povrch kůže, pronikají do hlubších vrstev pokožky (dermis), kde zesilují vazivová vlákna a stimulují buňky (fibroblasty), které zvyšují produkci kolagenu. Laserové paprsky působí tedy hluboko v kůži a zvýšenou produkcí kolagenu dochází k vypínání a vyhlazování pokožky zevnitř. Té se vrací pružnost a pevnost, stahují se póry i redukují pigmentové skvrny.

Výhodou tohoto ošetření je, že není nutno laserovým paprskem plošně brousit hluboké vrstvy kůže, dochází k výrazně rychlejšímu hojení a ústupu zarudnutí kůže, a hlavně se eliminovalo riziko vzniku pigmentových skvrn po ošetření. 

Další ošetření pomocí frakčního laseru:

Frakčním laserem provádíme ablativní ošetření pokožky obličeje, krku, dekoltu a hřbetů rukou. Frakční laser vyzařuje jakoby mřížku terapeutických mikropaprsků laserového záření. Následně se během několika dnů drobně olupuje svrchní vrstva pokožky. U dalších vrstev kůže dojde k tepelnému prohřátí a díky tomu k novotvorbě kolagenních a elastických vláken. Ke zpevnění pokožky dochází během několika týdnů.

Průběh zákroku:

Zákrok se provádí za použití znecitlivujícího krému. Díky tomuto krému klienti zákrok snáší velmi dobře, někdy pociťují pouze mírné pálení a to zejména po zákroku. Ihned po zákroku je pokožka obvykle mírně zarudlá a pálí.

Doba hojení:

Během cca 5 dnů dojde k žádoucímu jemnému oloupání pokožky. Poté již se objevuje omlazená pokožka se zlepšenou texturou a barevně sjednocená. Během několika týdnů bude pokračovat novotvorba kolagenních vláken a tedy vypínání pokožky. Po ošetření frakčním laserem je nutná ochrana před slunečním zářením.

Frakčni laser CO2 Medical Institut, Bezručova 16, Plzeň. 775 123 528Jak ošetření pomocí frakčního laseru probíhá? 

Kompletní ošetření např. obličeje trvá jen cirka 45 minut, pokud budete chtít ošetřit k obličeji také krk nebo dekolt, počítejte, že se včetně konzultace zdržíte maximálně 60-90 minut. Ve většině případů stačí jedna návštěva, při těžkých kožních změnách (hluboké vrásky a jizvy) je třeba ošetření s odstupem cca čtyř týdnů zopakovat. Ošetřit lze i jiné části těla (např. ruce nebo poprsí). Výhodou frakčního laseru je i „ošetření pouze určitých ploch kůže“, kdy část kůže zůstává zcela nedotčena a podstatně se urychlí hojení.

Hlavice laseru pracuje v kontaktu s pletí, přímo ji načítá a tím minimalizuje její poškození. Zarudnutí a lehký otok mizí obvykle do 24 hodin, rekonvalescence není dlouhá a ihned se můžete vrátit ke svým běžným aktivitám. Ošetření lehce štípe – je možné aplikovat lokální anestezii (anestetický krém).

Jak to vlastně funguje?

Laserové paprsky vysílané frakčním skenerem laseru během chvilky do stovek míst, aniž by poškodily povrch kůže, pronikají do hlubších vrstev pokožky (dermis), kde zesilují vazivová vlákna a stimulují buňky (fibroblasty), které zvyšují produkci kolagenu. Laserové paprsky působí tedy hluboko v kůži a zvýšenou produkcí kolagenu dochází k vypínání a vyhlazování pokožky zevnitř. Té se vrací pružnost a pevnost, stahují se póry i redukují pigmentové skvrny.

Před ošetřením: Při konzultaci s vámi lékař probere důležité informace týkající se péče o pleť před a po ošetření, určí problematická místa určená k ošetření a stanoví individuální nastavení parametrů přístroje během zákroku.

Po ošetření: Bezprostředně po ošetření může být kůže zarudlá a objevit se i mírné opuchnutí. Intenzita zčervenání je individuální (v průměru trvá 24 hodin). Druhý den je možné nanést make-up a jinou kosmetiku používanou před zákrokem.

Jediný zákrok na trhu, který umožňuje opravdu efektivní ošetření všech výše uvedených indikací.

Prohlédněte si výsledky práce frakčním laserem CO2: