NEWSLETTER

Epilace laserem

Zbavte se chloupků trvale! Laserová epilace je velice efektivní a rychlé řešení nežádoucího ochlupení. Ošetření je téměř bezbolestné.

Medical Institut disponuje dvěma nejúčinnějšími platformami pro dlouhodobé až trvalé odstranění chloupků laserem. Unikátní technologie odstraní i velmi tvrdé a velmi světlé chloupky z kterékoliv tělesné partie.

 • šetrné
 • bezpečné
 • účinné
 • dlouhodobé až trvalé odstranění chloupků

Díky možnosti výběru té nejúčinnější moderní technologie, případně kombinací obou, podle struktury a světlosti chloupků dokážeme řešit efektivně široké spektrum klientů a dosahujeme perfektních výsledků na všech typech chloupků a ošetřovaných partiích. Klienti Medical Institutu se nemusí rozhodovat mezi účinností, technologií a cenou.

Epilace_laserem_Medical_Institut_Plzen

Nové generace technologií na trvalé odstranění chloupků využívají unikátní technologii LHETM (Light and Heat Energy) případně vysoko-výkonový laser a jsou tak nejefektivnější a nejbezpečnější zároveň. Zajistí epilaci jakékoli části těla (kromě obočí, vousů ) velmi efektivním způsobem, rychle a bezpečně. Pro maximální účinnost lze technologie kombinovat. K maximalizaci výsledku jsou nutná většinou 6-8 ošetření. Chloupky postupně řídnou a slábnou, k jejich oslabení dochází již po první návštěvě.

Ke zničení vlasového folikulu dochází prostřednictvím selektivní fototermolýzy, která způsobí trvalé odumření chloupkové folikuly.

Co je fototermolýza?

Laicky řečeno je to proměna světelného impulsu v teplo. Odborně – termín se skládá z řeckého slova „foto“ – světlo, „termo“ – teplo, „lysis“ – zničení a „selektiv“ působící pouze místně, což je pouze na aplikovanou oblast.

Jak dochází ke zničení folikuly chloupku?

Značnou roli hraje obsah melaninu ve folikule chloupku, ALE NE rozhodující. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla tak, že dojde k zahřátí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Které části těla mohou být ošetřovány?

Lze ošetřovat všechy částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží…) a obličeje (kromě obočí a vousů). Naše moderní epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvítí kůže, nikoli sliznice. Moderní laser či IPL umožňuje ošetřovat ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce tmavě blond. Za pomoci laseru či IPL obvykle jde při několika násobném opakování odstranit i šedivé chloupky, což jiné technologie nezvládají.

Jaký je ideální počet návštěv?

V průměru bývá zapotřebí 6 – 8 ošetření, dle ošetřované partie. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). Jak laser, tak IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 3 do 6 týdnů. Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) – ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Jak se provádí ošetření vysokovýkonovým laserem a profesionálním IPL?

 • Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou.
 • Chloupky asi 3 dny před ošetřením oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 – 1 mm dlouhé.
 • Depilovaná oblast se dezinfikuje a poté postupně osvěcuje.
 • Doba ošetření i cena závisí na velikosti ošetřované oblasti.
 • Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek.
 • Po několika dnech odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje si je vytrhávat minimálně 1 týden.

Doporučuje se před a po ošetření zvláštní opatrnost?

Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální epilace, pinzeta, depilační strojek…). Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory. Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera, které můžete zakoupit v recepci. V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 50 UV filtrem.

Je ošetření bezpečné?

Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Na základě místa ošetření a struktury chloupků zvolíme vhodnou technologii. Systém umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Ošetření se nedoporučuje v těchto případech:

 • epilepsie
 • diabetes
 • herpes
 • tetování
 • čerstvé opálení
 • u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky způsobující přecitlivělost na světlo
 • u osob, kterým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo

Jsou výsledky epilace definitivní?

Epilace vysoko-výkonovým laserem a profesionálním IPL je považována za dlouhodobou až trvalou. V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Zbylé chloupky budou světlé a jemné, téměř nepostřehnutelné. Epilace je závislá na hormonálních změnách a užívání léků, které obsahují hormony. Může se proto po určité době jednorázově udržovat. Na některé typy chloupků jsou všechny typy laserové epilace málo účinné a proto nejde zaručit jejich odstranění. Jedná se především o chloupky silné, hluboko uložené, hodně světlé, šedé, nebo příliš jemné.

Prohlédněte si výsledky naší práce: