NEWSLETTER

Lipodestrukce

Průlomové ošetření na redukci tukových polštářků a vyhlazení celulitidy. Lipodestrukce díky schopnosti rozeznat odlišnosti tkání, způsobuje destrukci tukových buněk přesně a cíleně. A protože tukové buňky nejsou nahrazovány, efekt je trvalý.

Přístroj s medicínskou certifikací působí jen tam, kde je potřeba.

 • neinvazivní metoda hubnutí
 • odstranění usazeného lokalizovaného tuku
 • optimální v kombinaci se zábaly či jinými přístrojovými ošetřeními
 • 5x silnější než kavitace

V čem je ošetření unikátní

 • během ošetření se do hloubky pokožky zapracovávají séra unikátní patentovanou technologií ultrazvukové mezopenetrace, které napomáhají podle typu aplikovaného séra vypínání pokožky, redukci strií, rychlejšímu úbytku tuku, zrychlení detoxikace nebo odstranění celulitidy
 • nový kybernetický software, který dokáže rozpoznat hloubku tukové tkáně, zda v ošetřované oblasti převládá tuk, svaly či kosti
 • ošetření předchází specializované vyšetření nutričním terapeutem na japonské váze, která diagnostikuje tuk, vnitřní tuk, viscerální tuk a množství vody v těle a svaloviny
 • během jednotlivých návštěv jsou naměřené hodnoty průběžně kontrolovány

Jak lipodestrukce funguje?

Lipodestrukce je podobná kavitaci. Principem je rozbití membrány tukových buněk ultrazvukem. Na rozdíl od kavitace, která dosáhne do hloubky cca 2 cm, lipodestrukce cílí do libovolné hloubky. Rozdíl je také ve vyzařování ultrazvukových vln, které se nerozbíhají do celého těla, ale dokážeme je cílit do jednoho bodu. Různými nastaveními programů je tedy možné ošetřit jak 2-3 cm tukové vrstvy, tak podkoží. Aby toho nebylo málo, lipodestrukcí dokážeme selektivně ošetřit tuk ve svalech, nebo blízko kostí, což kavitace nedokáže. Kavitační technologie tedy umožňuje koncentrovanou energii nasměrovat do velmi specifické zóny a je tak schopna rozvrátit podkožní tukové buňky, přičemž nechává kůži, vaskulární, nervovou a muskulární tkáň nezměněnou.

Neinvazivní liposukce je tedy založena na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku spojeného s vakuem, který několikanásobně zvyšuje účinek samotné kavitace. Vakuum jemně nasaje kůži, stiskne ji pevně na aplikátor a tím zvyšuje účinnost. Působením cílených ultrazvukových vln dochází k rozkladu tukové tkáně. Po její eliminaci je tuk ve formě triglyceridu odplaven do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde je enzymaticky metabolizován do glycerolu a volných tukových kyselin. Vodou rozpustný glycerol je použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné tukové kyseliny jsou přeneseny do jater, ve kterých jsou zpracovány. Jinými slovy to znamená, že obsah tukových buněk se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru a následně je přirozeně odplaven lymfatickými a močovými cestami z těla ven.

Doporučený režim před a po lipodestrukci:

Před všemi typy zákroků v našem centru doporučujeme následující režimová opatření, doporučení dodržujte den před zákrokem, v den zákroku a následně alespoň 3-4 dny po ošetření, a to kvůli dosažení optimálních výsledků.

1. Hodně pít

Dostatečný pitný režim je důležitý ke správnému fungování lymfatického systému. Při dehydrataci se zvyšuje viskozita krve, klesá produkce lymfy a lymfatický systém se zpomalí. Doporučujeme alespoň 2,5 litru neslazených neperlivých vod v den před zákrokem, a také v den zákroku. Stejný pitný režim je pak důležitý i několik dní po ošetření (alespoň 3-4 dny, kdy jsou postupně vyplavovány uvolněné tuky). Nedoporučujeme pít ovocné džusy a slazené vody (mají vysoký obsah cukru = zvýšený energetický příjem). Minerálky pijte pouze v omezené míře. Je také vhodné vyhnout se kávě a silným čajům (černý, zelený) – odvodňují organismus. Žádoucí jsou naopak bylinkové čaje na podporu lymfatického systému. Velmi nevhodný je alkohol, dehydratuje organismus, a také zatěžuje játra, která metabolizují tuky uvolněné při zákroku (beta-oxidace mastných kyselin). Pokud si dáte skleničku alkoholu nebo šálek kávy, je nutné zvýšit přísun obyčejné vody.

2. Nekouřit

Látky obsažené v cigaretách vedou k vazokonstrikci (zúžení cév) a zpomalení lymfatického oběhu.

3. Omezit těžká mastná jídla

Po bezbolestné liposukci je vhodné vyhnout se jednak tučným, ale i velmi sladkým jídlům. Z důvodu, aby tělo jako zdroj energie využívalo hlavně tuky uvolněné při zákroku a došlo tak k jejich zmetabolizování. 2 dny po zákroku se nedoporučuje jíst maso (bílkoviny na sebe vážou tuky).

4. Zvýšit fyzickou aktivitu - především se doporučuje aerobní cvičení

Kontraindikace lipodestrukce a možné vedlejší účinky (Kontraindikací rozumíme stav, kdy kavitaci nelze provést):

 • osoby se srdečními chorobami, po transplantacích a s by-passem
 • záněty či infekční onemocnění v místě aplikace
 • cévní poruchy a ateroskleróza
 • vysoký cholesterol
 • tromboflebitida
 • osoby užívající léky proti srážlivosti krve
 • těhotenství
 • osoby s kovovými implantáty v těle
 • velmi vážná jaterní a ledvinová onemocnění
 • menstruace
 • ženy s děložními tělísky (aplikované v břiše)
 • kožní onemocnění
 • choroba jater a ledvin
 • rakovina
 • epilepsie
 • cukrovka

Možné vedlejší účinky:

Pokožka Vám může krátkodobě lehce zarudnout či být mírně zahřátá.

4 důvody pro lipodestrukci:

 1. Dokážeme si poradit s jemnou i fibrózní celulitidou.
 2. Lipodestrukce trvale redukuje tuky. Podobně jako kryolipolýza, lipodestrukce zničí tukovou buňku. Je však mnohem účinnější na oblasti pod podprsenkou, stehna, lýtka, tam kde se kryolipolýza nedá aplikovat.
 3. Lipodestrukce je cílená a rozlišuje tukové buňky od svalových buněk. Lipodestrukce, na rozdíl od kavitace, zasahuje pouze tukovou vrstvu. To je možné jak nastavením hloubky působení, tak volbou módu, ve kterém vlna svalové buňky "obejde".
 4. Lipodestrukce vás hýčká. Součástí procedury je aplikace séra ultrazvukem, švýcarský anticelulitidní program, nebo aplikace AHA kyselin.

Co lipodestrukce není:

 1. Není náhrada hubnutí. Redukční účinky pouze podporují vaši redukční snahu. Vaše hubnoucí úsilí uvidíte rychleji a hlavně můžete cílit na tukové polštářky, které se vám zhubnout nedaří. Pokud požadujete permanentní efekt, doporučujeme úpravu jídelníčku a pohyb. To je jediný nám známý lék.
 2. Lipodestrukce není zázrak na počkání. Ale ano, znatelně redukuje celulitidu. Ano, pomáhá s problémovými partiemi.
 3. Lipodestrukce není pro lidi s potížemi s metabolismem a lidi s BMI nad 30. Pokud máte vyšší nadváhu, lipodestrukce na vás může a nemusí zabrat.

Proč lipodestrukce?

 1. Medicínské (ne kosmetické) přístroje. Pokud nevidíte rozdíl, pro představu si porovnejte běžný kuchyňský nůž se skalpelem.
 2. Správný výkon procedur konzultujeme s lékařem. Konzultaci máte zdarma (konzultace s lékařem není podmínkou), poradí také v případě komplikací či kontraindikací. Nemusíte se bát...
 3. Příznivý poměr cena/výkon.

Jak ošetření probíhá?

Označí se a přeměří ošetřované partie. Následně se na daná místa aplikuje speciální chladivý gel a ultrazvukovou hlavicí se neustálými krouživými pohyby a mírným tlakem provede ošetření. Celá procedura ultrazvukové liposukce je vlastně masáží problémových partií Vašeho těla, která nebolí a nezanechává na kůži žádné stopy. Během ošetření můžete cítit lehké mravenčení nebo jemné poštipování v ošetřované oblasti. Zákrok trvá 30 – 90 minut v závislosti na velikosti ošetřované partie. Ultrazvukový kavitační přístroj může ošetřovat řadu partií: břicho, stehna (vnitřní, vnější, přední i zadní strana), hýždě, boky, nohy (kolena, kotníky, lýtka) a předloktí, avšak při jedné kúře se ošetřuje 1 maximálně 2 partie těla.

K Lipodestrukci jsme pro Vás vytvořili samostatný web, kde naleznete podrobnější informace o této proceduře. Klikněte ZDE.