NEWSLETTER

Plynové injekce

Karboxyterapie (plynové injekce) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. 

Metoda je používána v řadě následujících indikací:

  • ortopedie - bolestivé stavy pohybového aparátu, artróza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy
  • cévní - nemoci, kde je vhodné zlepšit prokrvení tkáně, například léčba bércových vředů a diabetické nohy
  • dermatologie - psoriáza (lupénka), alopecie (vypadávání vlasů), zlepšuje kvalitu pleti  v obličeji, zvyšuje její hladkost a pevnost, dokáže také léčit jizvy, například po akné
  • estetická medicína - vrásky obličeje i krku, jizvy, strie, keloidní jizvy, lipolýza tukových buněk, konfigurace různých tělesných partií - povislá břicha, dvojitá  brada,  léčba celulitidy  atd.
  • lymfologie - výrazné zlepšení lipohypertrofie (celulitidy), zmírnění otoků, zpevnění tkáně

Využívá tzv. Bohrova efektu, což znamená aplikaci oxidu uhličitého pod kůži, kde způsobuje zvýšené uvolnění kyslíku z hemoglobinu (krevního barviva) a tím současně zlepšuje okysličení a metabolismus ošetřované tkáně a rozšíření kapilár. Dochází tak k velmi výraznému prokrvení dané oblasti a tím i k lepšímu okysličení dané tkáně. Výsledkem je urychlení hojení a zlepšení výživy tkání.

Plynové injekce uleví účinně od bolesti svalů, kloubů i zad stejně účinně, jako omladí vaši pleť či vyhladí celulitidu.

Jedná se o bezpečnou metodu, neboť medicinální CO2 je plyn netoxický a plně rozpustný.

Karboxyterapie je účinná a méně bolestivá metoda léčby oproti jiným způsobům terapie. Při vlastní aplikaci je jemnou jehličkou vpravován plyn pod kůži. V prvním okamžiku může klient pociťovat mírné pálení, které během několika vteřin odeznívá. Dalšími pocity může být mravenčení nebo tlak, nejčastěji to ale bývá vcelku příjemný pocit tepla. Někdy může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se hojí podobně jako při jiných příčinách. Podle indikace a tíže problému se ošetření provádí většinou jednou až dvakrát týdně. Podle velikosti ošetřované plochy pak trvá jedna aplikace cca 20- 45 minut. Celkový počet aplikací je dán reakcí organismu, většinou stačí v obličeji 3-5 ošetření, na jiných místech těla 4-8 ošetření. Výsledky ošetření jsou dlouhodobé. Omlazovací efekt na pokožce je patrný několik měsíců. Pokud si klient žádá pokračování, pak je dobré karboxyterapii asi po půl roce jednorázově zopakovat.