NEWSLETTER

Odstranění nadměrného pocení

K nadměrnému pocení dochází zvýšenou činností potních žláz. Pokud trpíte tímto problémem, máme pro Vás dobrou zprávu - umíme ho odstranit. Přijďte se o tom přesvědčit již dnes!

Projevy pocení patří bezesporu k velmi obtěžujícím příznakům jak pro člověka samotného, tak zpravidla i pro jeho okolí. Zvláště pak z nadměrného pocení (hyperhidróza) se může stát velmi obtížný psychosociální problém a způsobovat tak nepohodu nejen tělesnou, ale i psychickou. Nejefektivnějším řešením zůstává doposud také nejjednodušší řešení - odstranění nežádoucího pocení aplikací velmi ředěného roztoku botulotoxinu typu A do postižených oblastí.

  • téměř bezbolestné ošetření
  • okamžité odstranění pocení
  • lokální ošetření postižených míst
  • bez rizik a rekonvalescence

Nepříjemné pocení se může projevovat na celém těle nebo jako lokální problém, zejména pocení podpaží, dlaní, chodidel, zad, čela, třísel nebo zátylku.

Odstranění nadměrného pocení Medical Institut

Pocení samotné může mít více příčin, za to nadměrné pocení v určitých partiích těla (lokální hyperhidróza) většinou bezprostřední příčinu nemívá, ale mohou k ní přispívat některé faktory jako je špatná životospráva, úzkostné stavy, deprese atd. Řekněte už konečně sbohem propocenému oblečení a nepříjemnému zápachu. Nabízíme vám účinné řešení, které nepříjemné pocení odstraní a vám opět dodá ztracenou sebedůvěru. Pocení lze řešit také jako sezonní záležitost pro letní měsíce.

Aplikace

K odstranění nadměrného pocení se do postižené oblasti aplikuje velmi tenkými jehličkami botulotoxin typu A. K léčebným účinkům se používá velmi ředěný roztok, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční. Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Ošetření botulotoxinem můžete také využít k odstranění mimických vrásek (např. vrásky na čele, mezi obočím, kolem očí aj.). Účinek zákroku nastupuje za 5-10 dnů a potní žlázy významně omezí až zastaví svou aktivitu. Trvání účinku je individuální, přibližně 10–12 měsíců i déle. Poté je vhodné aplikaci opakovat.

Anestezie

Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Nenáročná, bez nutnosti použití anestézie je například aplikace v podpaží či na dlaních. Oproti tomu aplikace na chodidlech je velice bolestivá a obvykle se provádí v analgosedaci (řízeném spánku).

Po ošetření

Zákrok je prováděn ambulantně a můžete po něm odejít domů. Pokud bylo ošetření provedeno na hlavě, neměli byste se 4 hodiny předklánět ani ležet. V případě dlaní byste následující hodiny neměli nosit nic těžkého, řídit, ani dlaně jinak namáhat. Ošetřovaných míst byste se neměli dotýkat nejméně 24 hodin, poté je možno se jich jemně dotýkat a šetrně omýt.

Výsledek odstranění nadměrného pocení

Účinek botulotoxinu nastupuje pozvolna během 2–10 dnů. Jeho vlivem potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost. Není se ovšem třeba obávat toho, že byste se na jiném místě těla začali potit víc. Ve výjimečných případech můžete 2–3 dny po aplikaci pociťovat mírné chřipkové příznaky – bolest hlavy, kloubů apod. Trvání účinků je vždy individuální, efekt přetrvává podle použitého množství látky 7–12 měsíců i déle. Pro další účinek je nutno celý zákrok opakovat.