NEWSLETTER

Mezonitě

Nejnovější metoda vyhlazování vrásek a povadlé pokožky bez použití skalpelu. Jedná se o mini-invazivní techniku za pomoci aplikace tzv. mezonití, jejichž efekt je okamžitě viditelný. Aplikace je téměř bezbolestná a efekt vypnutí pokožky přetrvává až 5 let.

 • okamžité vyhlazení tváře a vrásek
 • dostavba kontur obličeje
 • efekt přetrvá minimálně 5 let
 • okamžitě viditelné výsledky 
 • bez rizika a nutnosti rekonvalescence

Lifting měkkých tkání obličeje a těla s odstraněním vrásek. Jedná se o minimálně invazivní vektorový lifting pomocí tzv. mezonití, které se pomocí jehly aplikují do povolených tkání, kde stimulují tvorbu kolagenu a vytvářejí nové kolagenové sítě, neboli kolagenovou "kostru". Při mezoliftingu se používají mezonitě z polydioxanonu, obaleného kyselinou hyaluronovou. Tento materiál je plně biokompatibilní s tkáněmi organismu, nevyvolává nežádoucí reakce na cizorodý materiál a používá se již dlouhá léta v plastické chirurgii. Při proceduře nevznikají alergické reakce, netvoří se modřiny ani výraznější otoky a nit se zcela bezpečně vstřebá během 6 až 8 měsíců. Následné vypnutí a zpevnění tkání přetrvá až 5 let.

V případě extrémního povadnutí pleti. Doporučujeme po roce dopich 4 nití.

Mezonitě v Medical Institutu v Plzni.Tato metoda je velice vhodná pro odstranění drobných vrásek kolem rtů, pokleslého obočí a vrásek mezi ním, vrásek kolem očí a nosoretní záhybů. Aplikace mezonití se ovšem neomezuje pouze na obličej. Touto unikátní metodou se rychle, účinně a bezpečně odstraňují rýhy a povislá kůže na krku, bradě, v oblasti dekoltu, ale také na pažích, hýždích a břiše. Dále vyrovnává povrch kůže po liposukci a je vhodná i pro klienty necitlivé na botulotoxin.

Velkou výhodou proti použití běžných nevstřebatelných zlatých či platinových nití nebo nevstřebatelného stehového materiálu je jeho naprostá neviditelnost, která je důležitá zejména u klientů s tenkou, jemnou nebo povislou pokožkou. Proti tomu hrubé nevstřebatelné nitě prosvítají a jsou viditelné.

Na jakém principu facelift vstřebatelnými nitěmi funguje ?

Nejdříve se pomocí jehly do problémové oblasti zavede potřebný počet nití. Kde je na výběr ze dvou metod, dle řešení vašeho problému:

1. Nitě se aplikují do podkoží jako tzv. síť, kde na sebe následně navážou kolagen a tím zajistí vyplnění struktury pokožky v aplikované oblasti. Díky tomu pleť zíká opět svůj ztracený objem a vrásky se vyhladí.

2. Aplikují se liftingové nitě s vypínacím účinkem

Pokud je však pokožka výrazně povislá, je zapotřebí aplikovat speciální tzv. liftingové nitě, které opět vypnou povislou pokožku a obnoví kontury obličeje či krku. Tyto nitě mají hrubší povrch, díky kterému dokáží zcela neviditelně ukotvit podkoží a tím vyhladit a znovu vypnout kontury. Mezi tyto nitě jsou aplikovány i mezonitě, aby byla zajištěna síť pro navázání kolagenu.

Navázaná kolagenová síť v pleti zůstává i po vstřebání nití, proto si můžete užívat dlouhodobé vyhlazení vrásek bez rizika a bez skalpelu.

Nejdůležitější výhodou tohoto liftingu je, že nevyžaduje žádnou speciální přípravu před aplikací, anestezii ani řez. Procedura je časově nenáročná, cenově dostupná, s minimálními vpichy. Bez nutnosti rekonvalescence. Proto se můžete ihned zapojit do svých každodenních aktivit a pokračovat v obvyklé péči o tělo a obličej. Navíc má tato metoda okamžitý efekt s kumulativním efektem, který narůstá několik měsíců.

Kontraindikace

 • infekční onemocnění (např. chřipka)
 • psychické poruchy
 • náchylnost k tvorbě keloidních jizev
 • těhotenství
 • některá krevní onemocnění
 • nádory

K proceduře facelift vstřebatelnými nitěmi je nutné si zakoupit speciální zpevňující a modelující masku na obličej. K dispozici k zakoupení na recepci Institutu Krásy. 

Přineste si ke konzultaci fotografii před 10 - 15 lety a my vrátíme čas ZPĚT! Medical Institut, Bezručova 16, Plzeň. 775 123 527

Prohlédněte si výsledky naší práce: