NEWSLETTER

Operace očních víček - Blefaroplastika

Plastika spodních a horních víček. Nekompromisní řešení stárnutí očí. Nejžádanější zákrok moderní plastické chirurgie s výrazným omlazujícím efektem. Nejmodernější postupy výrazně zkracují dobou hojení.

  • povislá víčka jsou jedním z nejčastěji řešených projevů stárnutí
  • operativní korekce víček je nejúčinnějším odstraněním těchto projevů s velice efektivním výsledkem
  • zákrok výrazně omlazuje obličej
  • využíváme nejmodernější techniku odstranění povislých víček
  • rychlý ambulatní zákrok pouze v místním znecitlivění
  • minimalizujeme viditelnost jizev a modřin díky nadčasovému elektrokoagulátoru
  • šetrná inovovaná metoda s výrazně zkrácenou dobou hojení
  • efekt je nejen estetický, ale i funkční
  • špičkově vybavený zákrokový sál
  • plastická operace očních víček

Trápí Vás povyslá či klesající oční víčka? Chcete se zbavit věčně unaveného výrazu? Pak neváhejte a objednávejte se na konzultaci s našimi lekáři na tel.: 775 123 528.

Blefaroplastika neboli také plastika očních víček je velice častým zákrokem, který s přibývajícím věkem podstupují nejen ženy, ale i muži. Je to právě oblast očí, na které se projevy stárnutí odrážejí nejdříve. Ať už vrásky nebo oblast okolo víček, která je funkčně velmi namáhaná (díky extrémnímu namáhání očí současného civilizovaného světa - umělé osvětlení, čtení informací, počítačové a televizní obrazovky apod.) a vystavena téměř neustále vnějším vlivům.

Navíc kůže víček patří k nejtenčí a nejjemnější kůži lidského těla, proto zde kůže velmi rychle ztrácí svou elasticitu. Taková kůže je pak uvolněná a vznikají kožní nadbytky, které přepadávají přes víčka postupně až k řasám a celý obličej působí na okolí starším unaveným dojmem. Problémy s víčky však nemusí být způsobeny pouze věkem. Vést k nim může i dědičná dispozice, mimika, typ kůže, celková životospráva, atd.

Blefaroplastika (plastika očních víček) řeší tuto problematiku, neboť je radikálním odstraněním těchto projevů s velice efektním výsledkem. Nejčastěji se provádí jako samostatný výkon na horních víčkách, ale lze řešit i dolní víčka, takzvané „pytle“ pod očima, případně oba problémy současně, v závislosti na místním nálezu. Korekce víček navíc nemá jen estetický význam, ale také zdravotní. Jsou-li víčka povislá a spadlá, může docházet ke ztíženému pohybu víček a tím ke zvýšení únavy, pocitu horšího vidění, což může dále způsobovat bolesti hlavy či slzení očí. Proto je chirurgické odstranění nadbytku kůže vhodné nejen z hlediska estetického, ale zejména funkčního.

Průběh zákroku:

Díky mimice, stresu i přibývajícím rokům se tvoří vrásky a váčky pod očima. Nejideálnějším řešením tohoto problému je operace dolních víček CO2 laserem, která Operace očních víček v Medical Institutu, Bezručova 16, Plzeň. 775 123 527patří k nejvyhledávanějším zákrokům. 

Operace laserem:

S využitím nejmodernější laserové techniky trvá operace 30 minut je hotovo. Provádíme ji v krátké celkové anestezi. Po 4 hodinách odpočinku na našem dospávacím pokoji můžete odejít do pohodlí vašeho domova. Oproti klasické metodě vám po operaci laserem nezůstane na víčku žádná jizvička. Řez je přesnější, prakticky bez krvácení a po operaci budete mít výrazně menší otoky a podlitiny. Zkrátí se tak i celková doba hojení. 

Při plastice dolních víček transkonjuktiválně laserem odstraníme vějířky vrásek a také tukové váčky, vaky pod očima, které tlačí na svalovinu a způsobují vám otoky a únavu očí. K úpravě vrásek používáme laserový paprsek. Ten vrásky zjemní a někdy zcela vyhladí. Zároveň se v laserem ošetřené oblasti zvýší pružnost kůže. Po operaci je pokožka pár týdnů mírně zarudlá, ale bez jizev.

Rekonvalescence po zákroku je přibližně 5 dní. Operace není vhodná pro každého pacienta indikovaného na operaci dolních víček, proto je důležitá vstupní konzultace s našimi profesionáli Medical Institutu. 

Klasická operace očních víček:

Při velkém kožním nadbytku v oblasti dolních víček je nutné operovat klasickým způsobem z neviditelného řezu mezi řasama. Způsob a vhodnost vaší operace se dozvíte při konzultaci s naším chirurgem.

Zákrok provádíme nejmodernější metodou, kdy lze vše provést pouze ambulantně v místním znecitlivění. Odstraní se nadbytečná kůže a zároveň se případně dle potřeby zredukují tukové váčky.

Díky šetrnosti moderní metody je drobná jizvička po zákroku neviditelná, neboť ji situujeme do místa přirozené rýhy a záhybu. Navíc díky moderní šetrné metodě, klienti ihned po zákroku nemusí mít oči překryté a normálně vidí, stejně tak doba rekonvalescence je oproti běžným metodám výrazně zkrácena.

Zákrok je rychlý, bezpečný s maximálním výsledkem a vede k velké spokojenosti klientů, neboť změna ke které vede je výrazná a omladí obličej celkově.

Prohlédněte si výsledky naší práce: